Республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Луганська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Херсонська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернігівська область
Чернівецька область
Blog-banners

Як вибрати ігрову мишку

Як вибрати ігрову мишку, і як визначити яка з них все ж краще, щоб не шкодувати про свою покупку. Детальніше в нашій статті.

Електроніка
Опубліковано: 07 травня 2019
переглядів: 280
Як вибрати ігрову мишку

Чи граєте ви в неймовірно драйвовий шутер, де кожна секунда наповнена екшеном, або в RPG, де правильно обрана стратегія приведе до перемоги? Або може бути ви шанувальник ігор MOBA і готові знищувати противника своєю непереможною стратегією? Це і не важливо, адже кожна з ігор вимагає від геймера хорошої реакції і вправності.

Сучасна ігрова індустрія надає гравцеві неймовірно великий спектр різних ігор: від різноманітних аркад до неймовірно великої відкритого світу, повністю переносить в свою всесвіт. І, безсумнівно, щоб зануритися в цей світ, гравцеві буде потрібно не тільки сама гра, а й гідне залізо. Розібратися в цьому досить складно, адже вибір відеокарти, процесора, клавіатури і багатьох інших комплектуючих залежить від різних чинників, врахувати які не завжди виходить. Кожен по-своєму вирішує це питання. Хтось звертається до більш досвідченому одного за порадою, хтось шукає інформацію в інтернеті, а декому достатньо просто піти в магазин і, дізнавшись необхідну інформацію у консультанта, придбати потужного «залізного коня», чи не обтяжуючи себе думками про унікальну збірці. Однак, на відміну від тієї ж відеокарти, є одна в ещь, вибором якої не можна нехтувати.

Миша - інструмент влади і сили геймера в ігровому просторі.

Багато хто не звертають на її вибір належної уваги, і, принісши додому бездротову компактну дитину, вони розчаровуються в тому, наскільки необачно було брати її для швидких і активних ігор, де мить затримки здатне привести до програшу. Як ви вже зрозуміли, сьогодні ми з'ясуємо, як вибрати геймерську мишку і які з них вважаються кращими. В першу чергу варто сказати, що кожна мишка, найкраща в своєму роді, буде вказана у відповідній класифікації. Адже не можна ж порівнювати «Дзвінок» і «Білосніжку», з'ясовуючи, що з них кращий фільм жахів.

Форма - перше, на що слід звертати увагу.

Чим зручніше тримати миша, тим приємніше грати і працювати за комп'ютером. Якщо миша зручно лежить в руці, то все інше не дуже важливо. І тут вже не будуть вирішувати ні сенсор, ні матеріали, ні якість збірки. Форма миші - суб'єктивний фактор, тому не може бути вибраний миша, грунтуючись тільки на технічних характеристиках і сухих даних. Так само як і на чужому думці. Ідеальної форми просто не існує - для кожного вона своя. І слідуючи своїм перевагам можна вибрати підібрати ту миша, яка буде ближче всього до заповітного ідеалу.

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_1

За типом форми миші діляться на два основних типи - ергономічні і симетричні (також вони називаються «Ambidextrous»). Перші миші також можна назвати асиметричними, оскільки вони виконані з урахуванням особливостей тільки однієї руки (правої або лівої). Другі ж мають однакове виконання як з лівого, так і з правого боку, тому вони можуть використовуватися як правшами, так і лівшами.

За розмірами миші можна розділити на великі, середні і маленькі. Маленькі миші досить компактні, і вони зручніше при роботі з ноутбуком, ніж в іграх. Оптимальним вибором буде миша середнього або великого розміру, адже їх зручніше тримати всією рукою. І тут все залежить від вашого хвата. Якщо любите класти долоню на миша цілком - миша великих розмірів буде краще; якщо ж любите чіпку хватку пальцями, то миша середніх розмірів цілком підійде під ваш хват.

Сенсор - друга після форми складова, на яку слід звертати саме увагу.

Є в ігровому сегменті один стереотип дозвіл сенсора: чим більше dpi - тим краще. Це не так. Важливіше сам тип і модель сенсора, а також його технічні характеристики, адже від нього залежить якість зчитування, іменоване трекингом. Чим краще трекінг, тобто чим краще миша зчитує поверхню, тим точніше буде відстеження будь-яких переміщень. Мовою шутерів: тим точніше ви будете роздавати хедшоти і здійснювати різкі ривки і будь-які розвороти.

Дозвіл сенсора завжди позначається в dpi, хоча можна зустріти інші назви (dpi, cpi, ppi). Все це одне і те ж, просто називається по-різному, і означає дозвіл сенсора - кількість точок на дюйм. Якість роботи сенсора прямо пов'язане з його технічними характеристиками. Чим вище ці характеристики, тим точніше працює сенсор. І не варто забувати просте і корисне правило: хорошому сенсора - хороший килим.

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_2

Сенсори діляться на три типи:

• оптичні світлодіодні

• оптичні лазерні

• лазерні сенсори (працюють за технологією допплерівського зсуву, також іменуються «справжнім лазером»)

Основними параметрами будь-якого сенсора є:

• швидкість (ips)

• прискорення (g)

• кількість кадрів в секунду (fps)

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_4

Якому сенсора віддати перевагу і чому?

• Оптичний світлодіодний (їх називають просто оптичними). Найпопулярніший тип сенсора, який встановлюється в мишки. Він відрізняється універсальністю і безпроблемність - спрацьовуються з більшістю килимів, а також у них спостерігається найменше проблем при зчитуванні. Топові моделі оптичних сенсорів найкращим чином показують себе в ігровому плані - вони володіють чудовим трекингом, низькою дистанцією відриву від поверхні, при цьому у них відсутні різні недоліки на зразок акселерації, кутової прив'язки і деяких інших недуг, властиві бюджетним моделям або іншим типам сенсорів. Відмінний універсальний варіант для шутерів і повсякденної роботи за комп'ютером, в тому числі і при роботі з графікою.

• Оптичний лазерний (вони іменуються просто лазерними). Менш популярний тип сенсорів, який відрізняється роботою практично на будь-якій поверхні, а також зниженим енергоспоживанням. На відміну від оптики, лазерні сенсори мають деякі недоліки на зразок неустраняемого акселерації, що призводить до незначних втрат в трекінг, і тому це може бути критичним в іграх, де потрібна максимальна точність сенсора. За рахунок всеїдності та низького енергоспоживання ці сенсори ставлять в бездротові миші, але в цілому вони програють хорошою оптиці. Для лазерного сенсора предпочительнее жорсткі типи поверхонь (пластикові килими). ​​

• Лазерний (Doppler Shift, іменується іноді як «справжній лазер»). Цей тип сенсора зустрічається рідше, тому іноді його плутають з оптичним лазерним сенсором. Технічно це найдосконаліші сенсори на ринку, проте вони вимогливі до прошивці, і тому не кожна компанія береться встановлювати їх в свої мишки. До того ж у них є кілька недоліків, через які вони мають «примхливе» поведінку і набагато більш вимогливі до поверхні, ніж вищенаведені варіанти. В даний момент це не дозволяє їм стати масовим продуктом на ринку, хоча потенціал цих сенсорів неймовірно великий

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_3.

При виборі миші важливо приділити увагу не тільки формою, а й моделі сенсора, встановленого в неї. З цієї причини професійні гравці і кіберспортсмени часто вибирають мишки з найкращим оптичним сенсором, але ставлять на ньому помірні значення dpi, які знаходяться в діапазоні від 400 до 1600 dpi. У цьому діапазоні сенсори працюють найкращим чином, у них не спостерігається помилок або неточностей в зчитуванні, а потенціал сенсора з його технічними параметрами розкриваються на максимум можливого.

Ергономіка миші - суб'єктивний фактор, який є індивідуальним для кожної людини.

Ергономіка нерозривно пов'язана з цілісним сприйняттям форми, однак тут мова піде про окремі деталі виконання миші. Простіше кажучи, ергономіка - це те, як продумані ті чи інші елементи управління, з яких матеріалів зроблена миша, яка у неї маса, кабель та інші дрібниці, які роблять пристрій доброзичливим для користувача.

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_5

• Елементи управління. Стандартний набір будь-якої ігрової миші включає в себе як мінімум 5 елементів управління: основні, бічні кнопки і колесо. Любителям шутерів і простих пристроїв цих кнопок буде досить, тоді як людям, часто грає в MMORPG або MOBA, а також працюючим в складних програмах, може знадобитися куди бóльшее кількість кнопок. Цікавою тенденцією останнім часом стало створення мишок, де можна налаштовувати елементи пристрою на свій розсуд - можна налаштувати масу, замінити або зовсім прибрати бічні кнопки, а також трансформувати ту чи іншу частину миші для більш зручного хвата.

• Матеріали. При створенні ігрових девайсів будь-який виробник прагне створити миша з практичних матеріалів. Переваги матеріалів ігрових мишок очевидні: приємні тактильні відчуття, практичність і простота в догляді, чіпкість в руці, що особливо важливо при напруженій грі, а також привабливий зовнішній вигляд. Для цього використовуються різні види покриттів: фарбований пластик, софт-тач пластик, звичайний матовий пластик, глянсовий пластик, гумове покриття і гумові накладки. Ці матеріали зустрічаються найчастіше, і вони можуть бути як гладкими, так і фактурірованнимі.

• Маса і кабель. Маленька маса дозволяє з легкістю контролювати миша на килимі, що актуально при грі в шутери. У той же час є користувачі, які вважають за краще миша важче, оскільки так вона «добре відчувається в руці». Це дослівна фраза багатьох людей, які вважають за краще важкі мишки. Сюди ж можна віднести і кабель. Кабелі бувають в оплетке і без неї, тонкими і товстими, і вони частково впливають на гру. Тонкий кабель не відчувається при різких зсувах миші, а оплетка дозволяє зберегти його в цілості, тоді як товстий провід може перешкодити грі, позбавляючи частини свободи рухів, або ж просто тягнучи миша за собою.

Особливості та можливості

• Програмне забезпечення та вбудована пам'ять для зберігання налаштувань. Відомі виробники підкріплюють свій пристрій ПО, за допомогою якого можна детально налаштувати кнопки і деякі технічні параметри миші (наприклад, поміняти чутливість, відкалібрувати миша або налаштувати частоту опитування порту). ПО стане в нагоді тим, що хоче налаштувати макроси або перепризначити стандартні кнопки миші на більш зручні для себе. А вбудована пам'ять дозволить зберегти всі налаштування всередині миші, щоб при підключенні пристрою до іншого комп'ютера ці настройки можна було викликати з пам'яті миші.

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_6

• Незвичайні фішки. Виробники часто придумають дуже зручні штуки, які суттєво спрощують ігровий і робочий процес, і у кожного виробника вони свої. Так, компанія SteelSeries стала оснащувати останні моделі своїх мишей вібромотор і дисплеями, які дають суттєві переваги в тих же шутерах, а Logitech відзначилися створенням інерційного колеса, яке дозволяє промотувати безліч сторінок разом. Інші приклади - можливість зміни сенсора, аналогові елементи управління і навіть джойстики, а також модифікація миші за допомогою заміни бічних кнопок і панелей у миші.

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_7

• Технічне оснащення і якість збірки. Часто від встановлених компонентів і залежить надійність і довговічність девайса, до того ж вони відповідають за тактильні відчуття при натисканні кнопок і прокручуванні колеса. Це стосується мікропереключателей під основними і бічними кнопками, а також типу використовуваного енкодера у колеса. Не менш важливим є якість збірки у миші - у ігрових мишей цей параметр знаходиться на дуже хорошому рівні, оскільки до них пред'являються підвищені вимоги. З урахуванням вартості такі пристрої повинні виправдовувати покладені на них очікування. Тут уже все залежить від компанії, і передові виробники периферії мають досить жорсткий контроль якості.

Зовнішній вигляд - другорядний параметр, який може зіграти свою роль при виборі ігрової миші.

Комусь подобається агресивне і неймовірне виконання, а хтось, як істинний естет, вибирає лаконічність і аскетизм з мінімумом оформлювальних елементів. Зовнішній вигляд залежить від використовуваних видів пластику, і найчастіше зустрічаються чорні мишки у всіляких варіантах виконання. Однак деякі вважають за краще виділяються пристрої, тому завжди можна знайти миша в який-небудь яскравою і соковитою забарвленням. Якщо хочеться зібрати набір девайсів в єдиній кольоровій стилістиці (наприклад, у білій), то в цьому випадку чорна миша буде виглядати недоречно.

kak-vybrat-igrovuyu-mysh_8

Останнім часом вкрай широкі можливості для персоналізації дає RGB-підсвічування, якою оснащуються багато ігрові миші. Таке підсвічування працює в усьому колірному спектрі, найчастіше проходячи через весь корпус пристрою, що виглядає дуже незвично і запомінающе, особливо в нічний час. А різні світлові ефекти дають майже безмежний простір і свободу для фантазії при облаштуванні робочого місця. До того ж багато виробників пропонують комплексну систему підсвічування для взаємодії різних пристроїв між собою.

Найголовніше, на що слід спиратися при виборі миші - форма і сенсор.

Дві найважливіші складові, від яких залежить все зручність роботи з прилади. Форма йде на чолі, а слідом за нею - сенсор. Все інше - на ваш смак і розсуд. Щоб знайти свою миша, спирайтеся на свій минулий досвід володіння різними пахвами. Тип форми, хват, розміри - все це впливає на вибір миші. Прикиньте тип форми, розміри миші, а також хват, який для вас зручніше за все - все це допоможе зрозуміти, що вам подобається і не подобається в нинішній мишці. Наприклад, якщо завжди подобалися ергономічні миші, а від симетрії руку верне, то є сенс дотримуватися ергономічних мишей. Вибрати миша чисто з технічних параметрах - довжина долоні і інші - неможливо, тому єдиний безпомилковий рада - пробуйте. Все, що допоможе при виборі миші - ваш особистий досвід і відчуття.

Ігрових мишок зараз дуже багато, тому знайти зручну форму не так вже й важко, тому завжди бажано мати уявлення, чого ще ви хочете від миші. Матеріали, маса, зовнішній вигляд, наявність тих чи інших елементів управління, а також технічне оснащення і програмне забезпечення - всі ці фактори також можуть сильно вплинути на подальший вибір пристрою. Чим більше конкретних вимог, тим менше варіантів при виборі, але тим більша ймовірність знайти саме ту миша, яка ідеально підійде вам. З урахуванням останніх тенденцій, цілком можливо, перевагу перепаде на бездротові миші.

І тому тут буде корисним згадати про ціну. Ціноутворення ігрових пристроїв не завжди буває логічним - витрати на пристрій, маркетинг, ПО та інші особливості завжди входять в кінцеву вартість девайса. Так що рада тут простий - вибирати те, що більше подобається. Адже один раз правильно вибраний пристрій, нехай і дороге, подарує вам задоволення від використання на довгі роки вперед.


Оцініть цю статтю:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

 Коментарі

Для для цієї статті немає коментарів

Додати коментар

Щоб мати можливість залишати коментарі будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.


РекламаРекламаЧасто шукають:Наверх